“Шахтар” і “Динамо” обмінялися невдачами

У вихідні відбулися матчі 23-го туру чемпіонату України з футболу серед команд Прем’єр-ліги. Незважаючи на припинення майже всіх європейських національних чемпіонатів, футбольні змагання в Україні тривають. Правда, при порожніх трибунах – вболівальники і преса не допускаються на матчі. Тим часом нинішній тур ознаменувався другим в сезоні поразкою донецького “Шахтаря” і “відповідь” нічиєю від “Динамо”. Таким чином, розрив між першим і другим місцем скоротився всього до 13 очок. І назвати настільки вагомий розрив “інтригою” в боротьбі за чемпіонство – все одно не виходить. Крім того, “Динамо” знову опустилося на третє місце в турнірній таблиці, поступаючись “Зорі” – за однакової кількості набраних очок, за додатковими показниками.

“Шахтар” не встояв проти “Зорі”

Другий етап чемпіонату “гірники” почали в статусі лідера (59 очок), а луганчани замикали першу трійку (43). З різних причин поза заявкою “оранжево-чорних” залишилися Тарас Степаненко, Ісмаїлі і Маркос Антоніо. З урахуванням цих втрат і недавнього матчу Ліги Європи головний тренер Луїш Каштру провів звичну ротацію складу: місце у воротах зайняв Анатолій Трубін, в центр оборони вийшов Давид Хочолава, Микола Матвієнко змістився на лівий фланг, Майкон зіграв в центрі поля, а праворуч діяв Марлос.

Незважаючи на відсутність уболівальників на трибунах, команди почали поєдинок з хорошим настроєм і в першому таймі показали непогану динаміку. Уже в дебюті Коноплянка зліва увірвався в штрафну, але пробив неточно, а слідом Трубін виручив “Шахтар” після удару Юрченко з кута воротарського. У відповідь другу спробу Коноплянки парирував Махарадзе, а на 21-й хвилині гості могли відкривати рахунок, але Кривцова і Мораес не вистачило сантиметрів, щоб замкнути подачу Марлоса. Тут же одинадцятий номер сам опинився на ударній позиції, але його заблокував захисник, а Чеберко врятував свої ворота, на мить випередивши Жуніора після гострого прострілу Матвієнко. За пару хвилин до перерви свою майстерність знову продемонстрував 18-річний Анатолій Трубін, спокійно забравши м’яч після небезпечного удару Кабаєва, а Тайсон неточною передачею зірвав контратаку “оранжево-чорних” 4 в 2.

Другий тайм почався відразу з декількох шикарних моментів біля обох команд. На перших секундах Махарадзе потягнув удар Патріка з літа, а Коноплянка після корнера ледь не переправив м’яч у ближній кут. У луганчан зобов’язаний був забивати Громов, але з лінії воротарського головою пробив повз. Своїм пострілом з-за меж штрафного суперника відповів Коноплянка – знову сейв кіпера. Гра трохи заспокоїлася, і Луїш Каштру провів подвійну заміну, випустивши Віктора Коваленко і Тете. Проте в кінцівці зустрічі в центрі уваги були не вони, а голкіпер “гірників”. Трубін випередив на м’ячі суперника, що виходив на порожні ворота, а потім не дозволив відзначитися Кабаєву, що бив з кількох метрів. Долю матчу вирішив епізод в самій кінцівці гри. На 84-й хвилині і Анатолій не зміг допомогти – Михайличенко гарматним пострілом під поперечину вивів свою команду вперед. Тут же луганчани ледь не забили другий гол (Матвієнко виніс м’яч з лінії воріт), а “оранжево-чорні” могли відігратися на останній хвилині: Тайсон ідеально відпасував в центр штрафної, але Майкон з льоту пробив поруч зі штангою. 0: 1 – “Шахтар” поступився “Зорі”.

Після гри головний тренер “гірників” португальський фахівець Луїш Каштру висловився про головне на сьогоднішній день – ситуації в світі з коронавірусів: “Я вважаю, що зараз на стадіонах атмосфера великого переживання. Все це прекрасно розуміють. Футбол – не якийсь окремий від всього решти світу. Якщо є якась небезпека йти в музей, театр чи кінотеатр – значить, і приходити на футбол теж в деякій мірі небезпечно. Більшість чемпіонатів Європи взяли паузу. Вважаю, засідання УЄФА в найближчий вівторок дасть правильну пораду – на деякий час зупинити всі турніри. Наприклад, в моїй країні, в Португалії, десять днів тому було два-три випадки. Зараз передбачають дві-три тисячі випадків зараження. тобто вірус поширюється дуже швидко, і ставитися до цього потрібно вкрай серйозно. всі бачать, як це відбувається в Іспанії, Італії, як почалося в Китаї … Якщо ми будемо менше цього чекати і нічого не робити, це може бути небезпечно. Слава Богу, зараз знаходимося в досить прищепив егірованном місці. В Україні офіційно зараз всього три випадки зараження коронавірусів. Ми повинні вживати всіх заходів, для того щоб не стало занадто пізно “.

Відповідь “Динамо”

Через годину після гри в Запоріжжі, де свої домашні матчі проводить луганська “Зоря”, в Києві на НСК “Олімпійський” домашню гру проти чернігівської “Десни” проводило “Динамо”. І кияни, схоже, не поспішали скористатися “подарунком” від головного конкурента і скоротити перевагу донеччан в турнірній таблиці. Перший тайм хоч і пройшов за переваги столичної команди, але так і завершився безгольовою нічиєю. А найнебезпечніший момент стався на 44-й хвилині. Після прострілу Циганкова м’яч від захисника відскочив до Шепелеву, який із забійної позиції влучив у поперечину.

У другому таймі кияни продовжили атакувати і вже відразу після перерви упустили два досить гострих моменти. На 53-й хвилині подачу кутового замикав удар головою Шабанова – вище воріт, а на 56-й на ударну позицію вийшов Шепелєв, але пробив мимо.

Здавалося, вирішальний епізод гри був на 69-й хвилині – коли після навісу з флангу м’яч відскочив до Шепелеву і той прострілив на Русина. Назарій в дотик переправив м’яч у сітку воріт – 1: 0. Але “Десна” моментально активізувалася і буквально через п’ять хвилин, на 74й, забила гол у відповідь. Правда, арбітри угледіли в цьому епізоді положення “поза грою”. А на 80-й хвилині гол Олександра Філіппова не зміг скасувати навіть всемогутній VAR. Після жахливої ​​помилки динамівців, які затіяли перепасовку в середині поля, Філіппов вийшов один на один з Бущаном, обвів його і відправив м’яч у порожні ворота – 1: 1.

Штурм воріт гостей, влаштований киянами в останні хвилини матчу, результату не приніс …

Закономірний підсумок в Олександрії

У першому матчі топ-6 сезону – 2019/2020 в Олександрії місцева однойменна команда грала з “Колосом” з Ковалівки. І для команди з Київської області ця гра була останнім шансом “зачепитися” в боротьбі за п’яте місце. Проте “Олександрія” більш ніж впевнено виграла цей матч з рахунком 4: 2, знявши всі питання про турнірну інтригу для “Колоса” в поточному сезоні.

Тим часом ковалевци відмінно почали матч. “Колос” багато і з задоволенням атакував і в кінці кінців відкрив рахунок в матчі. На 34-й хвилині черговий момент у гостей призвів до того, що швидка атака правим флангом завершилася забеганием Бондаренко в штрафну і ударом головою, правда, не точним. Але вже через хвилину “Колос” вийшов вперед. У дебютному матчі в Прем’єр-лізі відзначився Станіслав Сорокін, який точно пробив метрів з п’ятнадцяти – 1: 0.

Надалі господарі зуміли перехопити ініціативу, а в самій кінцівці тайму все-таки змогли зрівняти рахунок, забивши гол “в роздягальню”. Олександрійці провели атаку, в якій Мишенко пройшов по лівому флангу і спрямував м’яч на Грицука. Той, в свою чергу, зробив діагональний пас на Пашаєва, який переадресував м’яч на лінію штрафного на Грицука. Нарешті, Грицук дотепно пропустив м’яч на Гречишкіна, і той потужним ударом зрівняв рахунок – 1: 1. З таким результатом і завершився перший тайм.

Після перерви, в дебюті другого тайму, вже потужно діяли господарі поля, які відразу взяли бика за роги. На 54-й хвилині гості сфолили у своєму штрафному на Бабогло, який брав м’яч з подачі кутового від Грицука. Арбітр, не вагаючись, вказав на “точку”, а пенальті холоднокровно реалізував Грицук – 2: 1. На 64-й хвилині помилка захисників “Колоса” завершилася взяттям воріт команди. Грицук перехопив м’яч і здійснив стрімкий забіг в штрафну, а потім віддав точний пас на Ковальця. Кирило пробив низом повз воротаря гостей – 3: 1.

В останні десять хвилин гри команди обмінялися голами. На 80-й хвилині, після подачі з кутового, Лисенко пробив головою в протилежний від Білик кут і скоротив відставання – 3: 2. Здавалося, в матчі знову з’явилася інтрига. Але на 89-й хвилині, після дальнього розрізного пасу від Дубров, м’яч отримав Задерака і в падінні точно пробив в дальній нижній кут воріт – 4: 2.

Матеріал опублікований в газеті “Вести” від 16 березня №045 Повний випуск газети “Вести” ви можете придбати в місцях розповсюдження преси або оформити < a href = "https://journals.ua/newspapers/vesti/" target = "_ blank" rel = "nofollow noopener"> онлайн-підписку .